Warning: get_browser(): browscap ini directive not set in /home/zaluzijas/public_html/alius.lv/inc/libs/plugins/function.browser_is.php on line 3
29871742 Informatīvā līnija
 

KĀ RŪPĒTIES PAR ŽALŪZIJĀM

Katrs no Jums, iespējams, ir domājis par to, kā tīrīt žalūzijas. Mēs aprakstīsim dažādu žalūziju veidu tīrīšanas metodes.

Vertikālo žalūziju tīrīšana ir lietderīga tad, kad viena izstrādājuma tīrīšanas izmaksas nepārsniedz lameļu nomainīšanas izmaksas šajā izstrādājumā. Pēc jebkura tīrīšanas veida no lamelēm (lameles – vertikālās auduma sloksnes, kas sastāda žalūzijas audeklu) mazgāsies nost speciāla impregnēšana, tādēļ, jo biežāk Jūs tīrīsiet žalūzijas, jo ātrāk tie kļūs netīri.

Nosauksim dažus patstāvīgās žalūziju tīrīšanas variantus.

Auduma žalūzijas.
Ir speciāli uzgaļi, kas ir paredzēti vertikālo un horizontālo žalūziju tīrīšanai. Uzgalim, kas tiek uzmaukts uz putekļusūcēja caurules, ir speciāli pirkstiņi lameļu tīrīšanai. Šis ir viens no darbietilpīgākajiem variantiem.

Dažas kompānijas var Jums piedāvāt lameļu mazgāšanu veļas mašīnā „saudzīgajā” režīmā. Kā rāda prakse, pēc šādas apstrādes pat dārgs un kvalitatīvs audums var zaudēt formu. Ja Jūs tomēr esat nolēmuši izmantot šādu tīrīšanas veidu, tad noteikti atvienojiet no lamelēm visas dzelzs un plastikāta daļas, kas var novest pie neatgriezeniskās lameļu deformācijas. Pašas auduma sloksnes ir jāsatin rullīšos un jāieliek maisiņā saudzīgai mazgāšanai. Atkārtojam, ka šī metode var ne tikai novest pie auduma specifisku īpašību zaudēšanas, bet arī pie lameļu formas zuduma.

Ir lojālāka metode – vienkārši ielikt satītas ruļļos lameles ziepju šķīdumā (nekādā gadījumā neberzt lameles ar birsti) un atstāt uz nelielu laika sprīdi. Pēc tam tās ir jāizkarina vietā un atstāt līdz pilnīgai izžūšanai. Pastāv liela iespēja nomazgāt no lamelēm speciālu impregnēšanu, kā rezultātā lameles ātrāk pakļausies netīrumiem.

Plastikāta un alumīnija žalūzijas
Plastikāta un alumīnija žalūzijām nav nepieciešami speciāli tīrīšanas līdzekļi, pietiek regulāri notīrīt no lamelēm putekļus ar mitru lupatu vai tīrīt putekļus ar putekļusūcēju ar mīkstu uzgali – birstīti. Kā arī var izmantot mitru lupatu vai švammi ar mīkstu mazgāšanas līdzekļi stipra piesārņojuma gadījumā. Kā arī var, noņemot žalūzijas, ielikt tos vannā ar siltu ziepjūdeni, rūpīgi noskalot, noslaucīt, pēc tam žalūzijām ir jāizžūst atklātā gaisā.

Ruļļu aizkari.
Ruļļu aizkaru var tīrīt ar mīkstu švammi ar PH-neitrāla pulvera pielietošanu, bet neberzt. Pēc tam nomazgāt pulveri ar tīru ūdeni un žāvēt attītā veidā. Ja uz auduma ir parādījies traips, var izmantot traipu tīrīšanas līdzekli uz dabiskā pamata. Bet labāk būtu izmantot ķīmiskās tīrītavas pakalpojumus lai izvairītos no žalūzijas audekla bojājumiem.

Sikāku informāciju par žalūzijam Jūs varat palasīt http://www.zaluzijas.lv/

 
← atpakaļ